Drewniana rosnąca huśtawka

Przedstawiam rosnącą wraz z wiekiem dziecka huśtawkę drewnianą. Elementy są tak skonstruowane, by w łatwy sposób można było je modyfikować. Na początku, gdy dziecko jest jeszcze malutkie, huśtawka zabudowana jest z wszystkich stron, a lina blokuje przedni drążek by nie można było go ponosić, a jednocześnie uniemożliwia dziecku wysunięcie się z huśtawki do przodu. Gdy dziecko będzie trochę starsze można zamontować ogranicznik między nogi, zapobiegający wyślizgnięciu się dziecka, ale odblokować podnoszenie się drążka przedniego. Kolejny etap to usunięcie przedniego drążka by umożliwić swobodne wchodzenie do huśtawki. W kolejnym etapie można zdemontować boczne oparcia i zostawić tylko tylne, aż w końcu ostatecznie zostawić jedynie ławeczkę do huśtania. Taki to patent. 🙂

Drewniana półka V-ka

Przedstawiam wykonaną z drewna świerkowego półkę ścienną na książki wraz z gazetownikiem. Przytwierdzona do ściany bez widocznych mocowań. Wymiary tejże półeczki to ponad dwa metry.

Drewniana “eko” skrzynia na zabawki

Tym razem wykonałem skrzynię na zabawki z odzyskanego drewna z chińskich skrzyń transportowych. Skrzynia posiada ogranicznik i cztery hamulce zabezpieczające przed przytrzaśnięciem palców. Siedzisko pokryte tkaniną minky. Deski wykorzystane przy produkcji to chyba jakaś chińska sosna, choć zapachem sosny nie przypomina i do naszej nawet się równać nie może.